Chování a povaha Australského ovčáka

Australský úžasňák ovčák


AO, AUO, australský ovčák, australian shepherd, aussie nebo také australák – jaký je? Těžko odpovědět. Pro všechny jeho majitele to ale je ten nejlepší pes na světě!
 

Kamarád do deště – to je Australský ovčák


Lépe to snad ani říci nejde. Australáčci jsou prostě psi do nepohody. Čím víc je zatěžujete, cvičíte, zaměstnáváte, tím víc vám vrací. Při opravdovém dešti vydrží ležet na gauči v teple domova, ovšem pak očekávejte velkou bouři v podobě výbuchu nashromážděné energie. Australský ovčák je velmi pracovitý pes a nevydrží dlouho v klidu. Potřebuje neustálé zaměstnání. Jaké?
 

Australský ovčák – všestranný pracant


Díky jeho úžasně všestranné povaze se tento čtyřnohý kamarád hodí pro širokou škálu aktivit. Kromě toho, že Vám pohlídá stádo ovcí, což si v běžném životě může splést i s dvounohou skupinou lidí, je také skvělý agiliťák. Skloubení jeho inteligence a nepopiratelné energie je pro běh na parkuru jako stvořený. Naopak pro jeho zklidnění jsou výborné obedience tréninky, kde se naučí přesnosti. Co si s australákem ale opravdu náramně užijete je dog tricking a dog dancing. Tyto dvě aktivity Vás s aussíkem naprosto pohltí.
 

WE LOVE YOU AUSSIE!


A to je právě to, proč je tolik milujeme. Jeho nadšení a pocit zadostiučinění z práce z něj dělá veselého a naplněného psa, který svou radost přenáší nejen na svého pána, ale dokáže pobláznit i obyčejné čtyřnohé či dvounohé kolemjdoucí.